Prawo budowlane to zbiór praw i zasad rządzących projektami budowlanymi. Kwestie prawa budowlanego mogą być zróżnicowane i mogą zależeć od tego, jak zgodnie z prawem jesteś sklasyfikowany jako wykonawca.
Kontrakty handlowe dotyczą zazwyczaj dużych projektów o wartości milionów dolarów. Są one bardziej skomplikowane niż umowy mieszkaniowe, ponieważ zawierają więcej szczegółów dotyczących pozwoleń, kontroli, gwarancji itp. Z drugiej strony umowy mieszkaniowe dotyczą zwykle mniejszych projektów lub prac związanych z przebudową, które zwykle zawierają mniej szczegółów na temat tego, co się stanie, jeśli coś pójdzie nie tak.
Prawo budowlane zajmuje się wszystkimi aspektami prac budowlanych, począwszy od nabycia gruntu, poprzez modernizację najemcy, aż do ukończenia projektu. Ważne jest, aby znać swoje prawa jako wykonawcy wynikające z tego prawa, ponieważ określi ono twoją odpowiedzialność, jeśli cokolwiek wydarzy się w trakcie twojego projektu.
Umowy budowlane są często sporządzane w kategoriach budowlanych.
Typowa umowa będzie zawierała następujące warunki:
Projekty budowlane można łatwo opóźnić z powodu wielu czynników, w tym złej pogody, warunków środowiskowych i innych nieprzewidzianych okoliczności.
Branża budowlana to niestabilna przestrzeń do pracy, ponieważ opóźnienia są bardzo częste. Może to wynikać z wielu powodów, od warunków środowiskowych po niepogodę.
List intencyjny to umowa o charakterze wiążącym, o określonych warunkach, podpisana przez dwie lub więcej stron. Służy jako prekursor umowy, która ma być sformalizowana jako kontrakt lub nie.
Listy intencyjne dla wykonawców sporządzają wykonawca i generalny wykonawca w imieniu swoich firm. Muszą określić szczegóły, takie jak czas trwania, cena, harmonogram płatności itp.
Wychodzimy z założenia, że proces uzyskania pozwolenia na budowę jest procesem skomplikowanym i czasochłonnym. Ale może to być tak proste, jak chcesz.
Pierwszym krokiem jest znalezienie lokalnego działu budowlanego i zapoznanie się z procesem uzyskiwania pozwolenia. Aplikacja może się różnić w zależności od tego, co budujesz, gdzie budujesz, ile budujesz itp.
Należy pamiętać, że wraz z pozwoleniami odbywają się inspekcje bezpieczeństwa. Różnią się one w zależności od rodzaju wykonywanej budowy, ale nadal muszą mieć miejsce przed rozpoczęciem projektu.
Roszczenia i spory budowlane to powszechny problem, z którym borykają się wykonawcy w branży budowlanej. Poniższy artykuł zawiera przegląd roszczeń i sporów budowlanych, ich różnic oraz tego, co powinieneś zrobić, gdy będziesz się z nimi mierzyć w przyszłości.
Roszczenia budowlane różnią się od sporów tym, że odnoszą się do sporu kontraktowego. Z drugiej strony spory budowlane nie dotyczą jakiejkolwiek umowy, ale raczej interpretacji umowy lub sposobu jej wykonywania przez jedną lub obie strony.
Kiedy wykonawcy są zaangażowani w spór budowlany, powinni poświęcić trochę czasu na zrozumienie swoich praw i obowiązków przed podjęciem jakichkolwiek działań. Pomoże to uniknąć popełniania błędów, które później mogą kosztować więcej pieniędzy lub czasu.