Jeśli zostałeś poszkodowany w wyniku zaniedbania lub niewłaściwego postępowania lekarza, pielęgniarki, szpitala, centrum chirurgicznego lub innego dostawcy usług medycznych, możesz mieć możliwość podjęcia działań prawnych.

Jak znaleźć najlepszego prawnika od błędów medycznych

Prawnik specjalizujący się w błędach medycznych może pomóc Ci zrozumieć, czy masz ważną sprawę i jak najlepiej ją prowadzić. W zależności od konkretnych okoliczności i porady adwokata, następujące są niektóre sposoby, w których adwokat od błędów medycznych może pomóc:

Konsultacje i doradztwo

Jeżeli uważasz, że możesz mieć podstawy do wniesienia sprawy o błąd medyczny, jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, jest konsultacja z doświadczonym prawnikiem, który może Ci doradzić w oparciu o Twoje konkretne okoliczności. Prawnik, którego wybierzesz może pobierać opłatę godzinową lub opłatę warunkową, co oznacza, że otrzyma wynagrodzenie tylko wtedy, gdy wygra sprawę i odzyska odszkodowanie w Twoim imieniu.

Negocjowanie ugody z firmą ubezpieczeniową

Jednym z kroków, które kompetentny prawnik zajmujący się błędami medycznymi podejmie w sprawie, jest negocjowanie z firmą ubezpieczeniową obsługującą pokrycie zaniedbanego lekarza lub szpitala. Renomowany prawnik może być w stanie wynegocjować ugodę z firmą ubezpieczeniową w Twoim imieniu, a w niektórych przypadkach ugoda może być lepsza od pójścia do sądu. Główną zaletą ugodowego załatwienia sprawy poza sądem jest to, że można szybciej otrzymać pieniądze. Kwota odszkodowania, do którego są Państwo uprawnieni, jest określana przez sędziego lub ławę przysięgłych, a to może zająć miesiące lub nawet lata. Z drugiej strony, ugoda pozasądowa może zostać zakończona w ciągu kilku tygodni lub miesięcy.

Reprezentowanie w sądzie

Sprawy o błędy medyczne są często skomplikowane i wymagają zeznań ekspertów na temat standardu opieki i natury zaniedbania lub błędnego postępowania. Jeśli towarzystwo ubezpieczeniowe pozwanego odmówi zapłaty za Państwa roszczenie, być może będą Państwo musieli wnieść sprawę do sądu. W takim przypadku potrzebny będzie adwokat, który będzie reprezentował Państwa na rozprawie. Jeśli zostałeś poszkodowany w wyniku zaniedbania medycznego, potrzebujesz adwokata, który ma doświadczenie w prowadzeniu sprawy, albo poprzez negocjacje z firmą ubezpieczeniową, albo poprzez wniesienie sprawy do sądu. Im bardziej skomplikowana sprawa, tym ważniejsze jest posiadanie doświadczonego adwokata.

Pomóc ci uzyskać odszkodowanie za twoje szkody

Jeśli wygrasz swoją sprawę, kwota odszkodowania, którą otrzymasz od pozwanego, zależy od rodzaju i zakresu Twoich obrażeń, a także od innych czynników, takich jak Twój wiek, historia zatrudnienia itp. Sąd może również nakazać pozwanemu pokrycie Twoich kosztów prawnych. To tylko niektóre ze sposobów, w jakie adwokat od błędów medycznych może pomóc Tobie i Twojej rodzinie po zaniedbaniu medycznym.

Aby znaleźć najlepszego adwokata dla swojej sprawy, będziesz chciał pracować z doświadczonym i kompetentnym zespołem, który ma udokumentowaną historię sukcesu. Przed zatrudnieniem adwokata od błędów medycznych, upewnij się, że znajdziesz takiego, który ma doświadczenie w obsłudze Twojego typu sprawy. Oczywiście, byłoby to nierozsądne, aby zatrudnić prawnika obrony karnej, jeśli potrzebujesz pomocy z pozwem o błąd medyczny. Ponadto, należy również upewnić się, że adwokat medyczny błąd wybrać ma udokumentowane doświadczenie w sukcesie.

W zależności od konkretnych okoliczności i porady adwokata, poniżej przedstawiono niektóre ze sposobów, w których adwokat od błędów medycznych może pomóc.

  • Konsultacje i porady.
  • Negocjowanie ugody z firmą ubezpieczeniową.
  • Reprezentowanie Cię w sądzie.
  • Pomoc w uzyskaniu odszkodowania za poniesione szkody.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *