Obszar prawny, który każdy prawnik musi znać

Prawnicy są często zatrudniani przez swoich klientów ze względu na ich wiedzę fachową w nowo utworzonych obszarach prawnych, które nie są jeszcze dobrze zdefiniowane. Obszary te mogą być wynikiem nowych przepisów, ewoluujących interpretacji istniejących przepisów, a nawet nowych technologii.

Prawnik najczęściej zajmuje się prawem karnym, prawem pracy, prawem cywilnym lub prawem spółek. Może specjalizować się w jednym z tych obszarów. Jednak najczęstszym obszarem specjalizacji prawników jest prawo spółek.

Prawnik specjalizujący się w prawie korporacyjnym zwykle zajmuje się fuzjami i przejęciami spółek, umowami handlowymi, papierami wartościowymi i innymi prawami związanymi z biznesem. Oprócz tego często pojawiają się nowe dziedziny:

 • Błędy medyczne

  Jeśli zostałeś poszkodowany w wyniku zaniedbania lub niewłaściwego postępowania lekarza, pielęgniarki, szpitala, centrum chirurgicznego lub innego dostawcy usług medycznych, możesz mieć możliwość podjęcia działań prawnych.

  Czytaj więcej
 • Rozrywka / Art

  Kompletny przewodnik po prawie artystów rozrywkowych

  Czym jest prawo artystów związanych z rozrywką?

  Prawo dotyczące rozrywki artystów różni się w zależności od kraju.

  Prawa autorskie do muzyki to zbiór praw, które chronią twórcę lub właściciela muzyki przed nieautoryzowanym użyciem przez inne osoby. Daje również właścicielowi prawo do decydowania o tym, jak jego muzyka może być wykorzystana.

  Czytaj więcej
 • Reklama / Marketing

  Jaki jest obecny stan prawny reklamy i marketingu?

  Reklamy to coś więcej niż tylko marketingowy żargon. Są potężną formą komunikacji, która jest ściśle regulowana przez prawo. Jednym z najczęstszych problemów prawnych związanych z reklamami jest to, czy wprowadzają w błąd lub wprowadzają w błąd, dlatego tak ważne jest, aby mieć po swojej stronie prawnika ds. reklamy.

  Czytaj więcej
 • Prawo Przemysłowe

  Przewodnik po prawie przemysłowym dla pracodawców

  Podstawy prawa przemysłowego dla pracodawcy

  Prawo przemysłowe reguluje stosunki między pracodawcami a pracownikami. Został wymyślony, aby chronić prawa pracowników, którzy są bardziej narażeni na wyzysk.

  Czytaj więcej
 • Prawo IT

  Kompletny przewodnik po prawie IT i jego wpływie na firmy technologiczne i start-upy

  Czym jest prawo IT i jakie rodzaje zagadnień prawnych obejmuje?

  Ze względu na złożoność informatyki problemy prawne mogą pojawiać się na wiele różnych sposobów.

  Czytaj więcej
 • Moda

  Kompletny przewodnik prawny dotyczący zagadnień związanych z prawem mody

  Czym jest legalna moda?

  Legal mod to termin używany do opisania prawa mody. Jest to gałąź prawa zajmująca się biznesowym aspektem mody – w tym prawami własności intelektualnej, naruszeniami praw autorskich, umowami licencyjnymi.

  Czytaj więcej