Zakłady bukmacherskie cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Jednocześnie jednak jest to temat, który wciąż budzi kontrowersje. Wiele osób obawia się, że obstawianie wyników meczy jest nielegalne i może wiązać się z negatywnymi konsekwencjami. Czy tak jest w istocie? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Zakłady bukmacherskie – czym są?

Zakłady bukmacherskie to forma gry, która polega na obstawianiu wyników różnych wydarzeń sportowych. Bukmacherzy, czyli firmy prowadzące zakłady, ustalają kursy na różne wyniki, a gracze obstawiają, który z nich nastąpi. Jeśli gracz przewidzi poprawnie, wygrywa kwotę proporcjonalną do postawionej stawki i kursu. Zakłady bukmacherskie obejmują szeroki zakres sportów, od piłki nożnej, przez koszykówkę, aż po wyścigi konne. Wiele firm bukmacherskich oferuje również ciekawe promocje bukmacherskie a także  zakłady na wydarzenia spoza świata sportu, takie jak wybory polityczne czy wyniki programów telewizyjnych. Warto jednak pamiętać, że jest to rodzaj hazardu, który wiąże się z ryzykiem straty finansowej.

Zakłady sportowe w Polsce – czy są legalne?

Nie da się ukryć, że pojęcie hazardu w naszym kraju nie budzi pozytywnych skojarzeń, w związku z czym wiele osób zastanawia się, czy zakłady bukmacherskie są legalne. Odpowiedź brzmi: owszem. Działanie firm bukmacherskich określa ustawa o grach hazardowych z 2017. Zgodnie z jej przepisami na terenie naszego kraju mogą działać przedsiębiorcy prowadzący działalność bukmacherską, którzy posiadają licencję Ministerstwa Finansów. Muszą oni również ostrzegać graczy o ryzyku oraz szerzyć świadomość na temat odpowiedzialnej, bezpiecznej gry i przeciwdziałać uzależnieniom np. poprzez udostępnianie narzędzi pozwalających np. na wprowadzenie limitów w grach. Niemniej jednak ich działalność jest całkowicie zgodna z prawem.

Kto może brać udział w zakładach bukmacherskich?

Przepisy dotyczące zakładów bukmacherskich jasno określają, że są one dozwolone wyłącznie dla osób pełnoletnich. Dlatego też bukmacherzy działający stacjonarnie mają prawo sprawdzić wiek gracza. Jeśli zaś chodzi o coraz popularniejsze zakłady online za pośrednictwem stron internetowych lub aplikacji chcąc skorzystać z możliwości gry oraz atrakcyjnych promocji takich jak LV BET Bonus bez Depozytu musimy założyć swoje konto, w którym potwierdzimy nasze dane osobowe i wiek np. zdjęciem dowodu czy przelewem ze swojego konta bankowego. To całkowicie normalna procedura, której nie musimy się obawiać o ile korzystamy z usług legalnie działającej firmy bukmacherskiej.

Podsumowując, zakłady bukmacherskie są legalną formą hazardu, która może stanowić dla kibiców dodatkowe źródło rozrywki oraz emocji związanych z grą. Jednocześnie jednak pamiętać musimy, ze udział w zakładach bukmacherskich wiąże się z ryzykiem przegranej i straty środków, dlatego też powinniśmy podchodzić do nich odpowiedzialnie i traktować jedynie w kategorii zabawy pamiętając o podstawowych zasadach odpowiedzialnego grania.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *